IPhO 2021 – 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada, vyksianti gyvai ir nuotoliniu formatu 2021 m. liepos 17–25 d., kviečia prisijungti prie savanorių komandos!
Įgyvendindami didžiausią Lietuvoje tarptautinį mokslo renginį IPhO 2021 organizatoriai siekia suburti daugiau kaip 100 iniciatyvių, pozityvių ir atsakingų mūsų šalį reprezentuosiančių savanorių komandą, pasirengusią padėti olimpiados organizatoriams, dalyviams ir svečiams.


IPhO 2021 savanorių komandą sudarys:

Organizacinio komiteto savanoriai (birželio–liepos mėn., apie 10 žmonių)

Renginio organizatorių patikėtiniai, gebantys kokybiškai įgyvendinti iš anksto suplanuotas užduotis bei efektyviai spręsti iškilusias nenumatytas problemas (atskirų renginio dalių organizavimą ir įgyvendinimą, logistinę pagalbą organizatoriams).

Privalumai: renginių organizavimo patirtis, gebėjimas dirbti komandoje, orientavimasis į rezultatą, gebėjimas greitai priimti sprendimus, komunikabilumas, puikios lietuvių ir anglų kalbų žinios.


Akademinio komiteto savanoriai (liepos 15–25 d., apie 10 žmonių)

Nematoma pagalbos ranka, atsakinga už techninį olimpiados vykdymą (užduočių spausdinimą ir skenavimą, laboratorijų parengimą ir pan.).

Privalumai: akademinės ar profesinės fizikos srities žinios, dalyvavimas tarptautinėse ar nacionalinėse fizikos olimpiadose ar konkursuose, dėmesingumas detalėms.


Mokinių delegacijų savanoriai kontaktiniu formatu (liepos 15–25 d., apie 50 žmonių)

Neatskiriami užsienio mokinių bičiuliai, kad ir kas nutiktų, visos olimpiados metu esantys šalia (delegatų pasitikimas / išlydėjimas oro uoste, lydėjimas renginiuose, ekskursijose ir laisvu laiku).

Privalumai: puikūs bendravimo įgūdžiai, pozityvumas, atvirumas ir pagarba kitoms kultūroms, patikimumas, lankstumas, gebėjimas sklandžiai bendrauti anglų ar kita užsienio kalba.


Mokinių delegacijų savanoriai nuotoliniu formatu (liepos 15–25 d., apie 10 žmonių)

Užsienio mokinių bičiuliai saugiu atstumu. Visos olimpiados metu padedantys iškilus klausimams ir siekiantys kaip galima labiau įtraukti dalyvius į renginį.

Privalumai: puikūs bendravimo įgūdžiai, pozityvumas, atvirumas ir pagarba kitoms kultūroms, patikimumas, lankstumas, gebėjimas sklandžiai bendrauti anglų ar kita užsienio kalba.


Delegacijų vadovų savanoriai kontaktiniu formatu (liepos 15–25 d., apie 10 žmonių)

Lietuvos ir renginio ambasadoriai, pagal poreikį asistuojantys užsienio delegacijų vadovams visos olimpiados metu (komandų vadovų pasitikimas / išlydėjimas oro uoste, lydėjimas renginiuose, ekskursijose ir laisvu laiku).

Privalumai: domėjimasis fizikos sritimi, atvirumas ir pagarba kitoms kultūroms, paslaugumas, puikios lietuvių, anglų ar kitos užsienio kalbos žinios.


Delegacijų vadovų ir prižiūrėtojų padėjėjai-savanoriai nuotoliniu formatu (liepos 15–25 d., apie 5 žmones)

Lietuvos ir renginio ambasadoriai, virtualiai esantys daugelyje pasaulio šalių, padedantys komandų vadovams ir prižiūrėtojams užtikrinant renginio sklandumą, užduočių pateikimą ir laisvalaikio pramogų pasiekiamumą.

Privalumai: domėjimasis fizikos sritimi, atvirumas ir pagarba kitoms kultūroms, paslaugumas, puikios lietuvių, anglų ar kitos užsienio kalbos žinios.


Medijų savanoriai (birželio–liepos mėn., apie 5 žmones)

IPhO 2021 veidas ir balsas viešojoje erdvėje (nuoseklus IPhO 2021 informacinio turinio (straipsnių, komunikacinių žinučių, fotoreportažų, naujienlaiškių ir kt.) kūrimas ir sklaida iki renginio, renginio metu ir po jo).

Privalumai: patirtis viešosios komunikacijos srityje, puikios lietuvių ir anglų kalbų žinios, socialinių tinklų išmanymas, operatyvumas.


IPhO 2021 organizatoriai tikisi, kad renginio savanoriai:

– visu savanoriavimo laikotarpiu pasižymės pozityviu elgesiu, iniciatyvumu ir atsakingumu, sąžiningai laikysis sutartų įsipareigojimų ir terminų;

– inicijuos ir palaikys kokybišką ir pagarbų tarpkultūrinį bendravimą;

– puikiai mokės lietuvių kalbą ir gebės bendrauti anglų ar kita užsienio kalba;

– 2021 liepos mėn. bus pilnamečiai (t. y., gimę ne vėliau kaip 2003 m. birželio 30 d.).


Kiekvienam (-ai) IPhO 2021 savanoriui (-ei) bus suteikiama:

– IPhO 2021 apranga ir atributika (marškinėliai, kuprinės, gertuvės ir kt.);

– nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas visos Olimpiados metu;

– galimybė užmegzti platų tarptautinių pažinčių tinklą;

– galimybė dalyvauti formaliuose ir neformaliuose Olimpiadai skirtuose renginiuose ir ekskursijose.


Kaip tapti IPhO 2021 savanoriu?
  • balandžio–gegužės mėnesiais dalyvauti individualiame motyvaciniame pokalbyje, kurio metu bus detaliau aptariamas savanoriškos veiklos pobūdis, įsipareigojimai ir ypatumai;
  • gegužės mėnesį sulaukti atsakymo, ar pavyko tapti IPhO 2021 savanorių komandos dalimi;
  • birželio–liepos mėnesiais dalyvauti atranką įveikusių savanorių mokymuose ir pasirašyti savanoriškos veiklos sutartį;

  • liepos 15–16 dienomis dalyvauti pasiruošime renginiui;

  • liepos 17–25 dienomis dalyvauti IPhO 2021!

 

Apie tolimesnę atrankos eigą – tikslius motyvacinių pokalbių, mokymų ir savanoriavimo grafikus atrinkti kandidatai bus informuojami asmeniškai, registracijos formoje pateiktais el. pašto adresais.


Į visus rūpimus klausimus atsakys:

IPhO 2021 Savanorių koordinavimo komanda

El. paštas volunteers@ipho2021.lt

Tel. +37068494997