Liko vos savaitė iki svarbiausio jaunųjų fizikų metų renginio – 51-osios tarptautinės fizikos olimpiados! Lietuvos fizikų bendruomenė jus sveikina iš Vilniaus, o visa organizacinė komanda, kurioje – beveik 180 žmonių, intensyviai ruošiasi ir tikisi jums sukurti smagiais, kūrybiškais iššūkiais ir pažinimu pripildytą šventę.

Pirmosios mintys surengti Olimpiadą Lietuvoje kilo dar 2002 m., nuo 2016 m. tam pradėjome rimtai ruožtis, kad 2020 m. priimtume 76 moksleivių delegacijas iš viso pasaulio. Be galo liūdime, kad nors ir nukėlėme Olimpiadą į šiuos metus, deja, negalėsime susitikti gyvai ir jums parodyti visa, ką vasariška Lietuva turi geriausio. „Share the Light“ – šios Olimpiados šūkis ir kryptis, kuria norime jus įkvėpti ir paskatinti skleisti savąją šviesą fizikos moksluose, taip pat simbolizuojantis Lietuvos susitelkimą ir stiprybę šviesos technologijų ir lazerių srityje.

Žinoma, jūsų ir mūsų dėmesys yra sutelktas į fizikos užduotis: visi sieksite atiduoti savo jėgas siekiant geriausio rezultato  Bet tikrai pasistengsime, kad pajustumėte ir įsivaizduotumėte, kas esame ir kuo dar gyvename be fizikos. Tam kviečiame sekti renginio programą ir prisijungti prie įvairių nuotolinių veiklų Olimpiados pertraukų metu, kasdien leisime naujienlaiškį ir informuosime jus apie svarbiausius Olimpiados įvykius socialiniuose tinkluose.

Liepos 17 d. kviečiame prisijungti į iškilmingą atidarymą, kuriame susipažinsite su dalimi komandų iš viso pasaulio, o liepos 19 d. pradėsime jūsų fizikos žinių varžybas. Mes jau nekantraujame, o jūs, tikime, dar atsakingiau ruošiatės Olimpiadai ir sieksite geriausių rezultatų.  Pasitikime kartu didįjį fizikos renginį liepos 17-ąją ir linkime visiems sėkmės, nunešančios ten, kur svajojate.

 

Gediminas Beresnevičius

Olimpiados organizacinio komiteto vadovas