Mieli IPhO 2021 dalyviai,

Liko vos kelios savaitės iki svarbiausio jaunųjų fizikų metų renginio – 51-osios tarptautinės fizikosolimpiados! Lietuvos fizikų bendruomenė jus sveikina iš Vilniaus, o visa organizacinė komanda, kurioje –beveik 180 žmonių, intensyviai ruošiasi ir tikisi jums sukurti smagiais, kūrybiškais iššūkiais ir pažinimupripildytą šventę.

Pirmosios mintys surengti Olimpiadą Lietuvoje kilo dar 2002 m., nuo 2016 m. tam pradėjome rimtai ruožtis,kad 2020 m. priimtume 80 moksleivių delegacijų iš viso pasaulio. Be galo liūdime, kad nors ir nukėlėmeOlimpiadą į šiuos metus, deja, negalėsime susitikti gyvai ir jums parodyti visa, ką vasariška Lietuva turigeriausio. „Share the Light“ – šios Olimpiados šūkis ir kryptis, kuria norime jus įkvėpti ir paskatinti skleistisavąją šviesą fizikos moksluose, taip pat simbolizuojantis Lietuvos susitelkimą ir stiprybę šviesostechnologijų ir lazerių srityje.

Žinoma, jūsų ir mūsų dėmesys yra sutelktas į fizikos užduotis: visi sieksite atiduoti savo jėgas siekiantgeriausio rezultato Bet tikrai pasistengsime, kad pajustumėte ir įsivaizduotumėte, kas esame ir kuo dargyvename be fizikos. Tam kviečiame sekti renginio programą ir prisijungti prie įvairių nuotolinių veiklųOlimpiados pertraukų metu, kasdien leisime naujienlaiškį ir informuosime jus apie svarbiausius Olimpiadosįvykius socialiniuose tinkluose.

Jums skirtos eksperimentinės fizikos užduotys jau keliauja pas jus, o šiandien dalinamės ir Olimpiadosprograma. Liepos 17 d. kviečiame prisijungti į iškilmingą atidarymą, kuriame susipažinsite su dalimikomandų iš viso pasaulio, o liepos 19 d. pradėsime jūsų fizikos žinių varžybas. Mes jau nekantraujame, o jūs,tikime, dar atsakingiau ruošiatės Olimpiadai ir sieksite geriausių rezultatų.

Pasitikime kartu didįjį fizikos renginį liepos 17-ąją ir linkime visiems sėkmės, nunešančios ten, kur svajojate.Share the Light!

Gediminas Beresnevičius
Olimpiados organizacinio komiteto vadovas